Modernizacja kotłowni – od czego zacząć?

Niezależnie od tego, czy Twoja kotłownia jest nowa, czy stara, są pewne rzeczy, które będziesz chciał wiedzieć, aby zapewnić sobie jak najlepsze wykorzystanie kotłów. Będziesz też chciał wiedzieć, jak zacząć modernizację swojej kotłowni.

Przegląd

Niezależnie od tego, czy Twoja firma planuje modernizację kotłowni, czy chce poprawić efektywność energetyczną zakładu, będziesz chciał zrozumieć podstawowe kroki, które należy podjąć. Modernizacja kotłowni to poważna inwestycja, dlatego będziesz chciał podjąć kilka środków ostrożności.

Będziesz chciał rozważyć ramy czasowe modernizacji – cytat ten jest rezultatem analiz redakcji serwisu klinikaars.pl. Będziesz także chciał zachować dobre zapisy prac konserwacyjnych wykonanych na kotłowni. Pomogą one utrzymać gwarancje i zidentyfikować powtarzające się problemy.

Modernizacja kotłowni może obejmować wymianę kotła i palników na sprzęt o wysokiej sprawności. Może również obejmować instalację nowych, wysokowydajnych zaworów i innych komponentów. Dzięki temu Twój zakład będzie mógł produkować parę w tempie wyższym niż obecna wydajność.

Innym sposobem na zwiększenie wydajności kotłowni jest modernizacja systemu sterowania. Można to osiągnąć poprzez wymianę starego analogowego systemu sterowania na nowoczesny system cyfrowy. Możesz również zwiększyć wydajność poprzez zmniejszenie zużycia paliwa i emisji.

Jednym z najlepszych sposobów jest zainstalowanie wymienników ciepła, które mogą usunąć energię cieplną ze spalin. Pozwoli to na zmniejszenie emisji, zwiększenie wydajności i poprawę zrównoważonego rozwoju.

Należy również upewnić się, że przeprowadzasz regularne kontrole kotła. Obejmuje to kontrole systemu sterowania, systemów bezpieczeństwa i innych komponentów. Należy również sprawdzić system uzdatniania wody i zakończenia odpowietrzników.

Można zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność poprzez modernizację do systemu sterowania, który zawiera monitor wydajności. Ten niezawodny przyrząd rejestruje istotne dane operacyjne. System pomaga również w obliczaniu środków poprawy.

Wysokowydajne rozwiązanie dla systemu spalania pomoże Ci również zaoszczędzić pieniądze. Niewielkie zmiany w palnikach i systemach sterowania mogą radykalnie zwiększyć efektywność systemu spalania.

Wprowadzone zmiany

Korzystając z Google, przeczesałem setki artykułów i filmów związanych z kotłownią. Oto spojrzenie na trifectę kotłowni w pigułce: Kotłownia, jaką znamy dzisiaj. Składa się ona z oficjalnej nazwy Boiler oraz nieoficjalnych braci. Co ciekawe, firma zdecydowała się nie zmieniać nazwy firmy, aby zachować markę na upsellach. W tym względzie, Kocioł i execs firmy zostały w dużej mierze obojętne. To wróży dobrze dla konsumenta. Niemniej jednak firma ogłosiła niedawno plany otwarcia w przyszłym roku lokalu z wirtualną rzeczywistością. Podczas gdy firma nie ujawniła jeszcze szczegółów, rzecznik powiedział, że to „w pracach”. Firma wprowadza również nowy model opłat za markę i tantiem.

Firma rozwinęła również interaktywną koszulkę z marką „Kotła i”, aby upamiętnić tę okazję. W przeszłości firma wypłacała ryczałt klientom, którzy kupili koszulkę. Model ten umożliwia firmie oferowanie bardziej konkurencyjnych cen dla swoich klientów. Pomimo niedawnego wejścia firmy w sferę wirtualną, firma pozostała konsekwentna w swoim zaangażowaniu w obsługę klienta. Firma podobno nie otrzymała jeszcze żadnych formalnych skarg. Według słów przedstawicieli firmy, „Nie jesteśmy call center ani firmą zorientowaną na obsługę klienta, ale organizacją zorientowaną na usługi, która chce być znana ze swojej uczciwości i rzetelności”.

Jeśli chodzi o zmiany, to w lawinie doniesień medialnych ujawniono, że firma przeorganizowała swoje działania, aby skupić się na obsłudze klienta. Ci, którzy byli w środku firmy wiedzą, że jej najseksowniejsi pracownicy są zbliżeni do jej najcenniejszego dobytku.

Rola firmy Yokogawa

Rola firmy Yokogawa w modernizacji kotłowni jest wieloaspektowa. Pomagają firmom zmniejszyć emisję kopalnego CO 2, zapewnić dostawy energii odnawialnej oraz poprawić możliwości produkcyjne. Przyczyniają się również do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Firma posiada kilka linii produktów, w tym regulatory temperatury, systemy kontroli produkcji i rozwiązania do pomiaru danych. Ich siedziba znajduje się w Japonii i mają 122 firmy działające w 61 krajach. Firma jest również liderem w zakresie analizatorów przemysłowych i urządzeń pomiarowych wysokiej częstotliwości.

Kontrolery BL firmy działają jak mikroprocesory wewnątrz kotłów parowych. Monitorują dane w czasie rzeczywistym poprzez zaawansowaną diagnostykę i dostarczają operatorom kotłów natychmiastowych informacji o ich stanie. System działa również jako centralny węzeł komunikacyjny dla całego systemu kotła.

Firma posiada również kilka „inteligentnych sterowników”, które mogą pomóc w usprawnieniu konserwacji i eksploatacji kotłów parowych. Należą do nich Panel BP, który obraca kotły w najbardziej efektywny sposób oraz analizator procentowego stężenia tlenu w spalinach, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń aquiver na rynku.

Firma posiada również szereg produktów, które pomagają zmniejszyć emisję CO 2 z paliw kopalnych. Oferują rozwiązania poprawiające efektywność spalania, zmniejszające emisję NO X oraz dostarczające pracownikom kotłowni cennych informacji o stanie ich kotłów. Firma posiada również pierwszy elektroniczny rejestrator, który został wyprodukowany w Japonii.

Istnieje kilka innych produktów, które Yokogawa oferuje dla kotłowni przemysłowych, w tym różne produkty do kontroli przepływu, miernik elektryczny i skaner konfokalny. Firma przyczyniła się również do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, zapewniając niezawodne dostawy energii odnawialnej i zmniejszając emisję CO 2 z paliw kopalnych.

Symulator elektrowni

TES4 Elektrownia węglowa w Mongolii miała wiele problemów z wyposażeniem. Została zbudowana kilka lat temu, a jej zanieczyszczenie powietrza było spowodowane nieefektywnym spalaniem węgla. Była często wyłączana z powodu wypadków, awarii sprzętu i braku części zamiennych.

W celu poprawy efektywności pracy elektrowni rząd mongolski zdecydował się na wymianę przestarzałych kotłów i palników młyńskich na nowe urządzenia. Ważne było również zwiększenie niezawodności i bezpieczeństwa zakładu. Stary system sterowania nie był funkcjonalny. Został zaprojektowany do obsługi ręcznej i był podatny na problemy.

Aby rozwiązać te problemy, elektrownia została przekształcona w system bezpośredniego spalania kotłów. Wszystkie osiem kotłów zostało stopniowo zmodernizowanych do nowego systemu sterowania. Zainstalowano System Zarządzania Informacją Zakładową Yokogawa Exaquantum, aby umożliwić zdalne monitorowanie pracy kotłów.

Po zainstalowaniu nowego systemu sterowania, w zakładzie nastąpiła znaczna poprawa niezawodności i bezpieczeństwa. Osiągnęła również znaczną redukcję emisji pyłów. Emisja tlenku węgla (CO) została zmniejszona o 40-80%.

W ramach projektu modernizacji, ANDRITZ AUTOMATION wymienił cały system sterowania procesem istniejącego kotła. Zmodernizowała również stację pomocniczą PM4. Personel operacyjny firmy przetestował nowy system w ramach kompleksowego odbioru fabrycznego.

W celu dalszej poprawy bezpieczeństwa i niezawodności zainstalowano symulator elektrowni. Zastąpił on stare analogowe panele sterowania. Symulator ten ułatwia przejście z operacji ręcznych na operacje oparte na ekranie. Zwiększa również umiejętności operatora i poprawia jego wydajność.

Praca elektrowni została usprawniona, a produkcja energii elektrycznej wzrosła. Będzie ona dostarczać 297 MW w trybie letnim i 343 MW w trybie zimowym. Zakład zużyje rocznie 8 262 441 MWh paliwa i 1 981 112 MWh energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *