Ogrzewanie powierzchniowe – co to jest i czy warto?

Czy rozważasz instalację ogrzewania powierzchniowego, lub chcesz wiedzieć więcej na ten temat, należy wiedzieć, że istnieje wiele korzyści z wyboru tego typu ogrzewania. Do tych korzyści należy zaliczyć możliwość samoregulacji poboru mocy oraz oszczędność kosztów.

Geothermal vs forced air heating

W porównaniu z ogrzewaniem wymuszonym powietrzem, geotermalne systemy grzewcze są energooszczędne i zapewniają bardziej ekonomiczne środki ogrzewania i chłodzenia domu. Geotermiczne systemy grzewcze są również przyjazne dla środowiska i nie emitują żadnego CO2. Są one również tańsze niż tradycyjne piece i mogą zaoszczędzić do 50% na rachunku za ogrzewanie i chłodzenie.

Instalacja systemów geotermalnych jest nieco bardziej skomplikowana niż instalacja tradycyjnych systemów grzewczych i chłodzących. Proces instalacji obejmuje wiercenie na zewnątrz, wykopywanie i układanie rur. Może to zająć tygodnie, aby zakończyć. Systemy geotermalne najlepiej nadają się do większych budynków i projektów mieszkaniowych z wieloma jednostkami. Podczas procesu instalacji może być konieczne dokonanie korekt w przewodach i wielkości systemu. Całkowity koszt instalacji systemu geotermalnego może wynosić od 7 500 do 30 000 USD – słowa te są produktem ekspertów strony zrobimto.pl. Istnieje kilka czynników, które wpływają na całkowity koszt systemu ogrzewania geotermalnego. Wielkość domu, rodzaj systemu grzewczego, który planujesz zainstalować, i ilość energii potrzebnej do domu określi koszty.

Systemy ogrzewania geotermalnego zostały uznane przez Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych za najbardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska system dostępny. Nie produkują one żadnych emisji CO2, są mniej podatne na sezonowe uszkodzenia i minimalizują zagrożenie zanieczyszczenia powietrza. Oprócz ogrzewania, systemy geotermalne zapewniają również ciepłą wodę dla Twojego domu. Mogą być instalowane w nowym budownictwie lub w sytuacjach modernizacyjnych.

Proces instalacji geotermalnego systemu grzewczego obejmuje analizę pomieszczenia po pomieszczeniu w celu określenia przepływu powietrza niezbędnego do zapewnienia komfortu. Systemy geotermalne działają w trzech podstawowych formach: pompa ciepła, poziomy system zamkniętej pętli i pionowy system zamkniętej pętli. Pompa ciepła to urządzenie mechaniczne, które przenosi ciepło z ziemi poprzez wężownicę z czynnikiem chłodniczym. Poziomy system zamkniętej pętli wykorzystuje serię rur, które są zakopane około 6 do 10 stóp pod ziemią. Pionowy system zamkniętej pętli działa podobnie do systemu poziomego.

Geotermalna pompa ciepła zapewnia ciepło dla domu w zimie i chłodzi dom w lecie. Jest ona również bardzo cicha. Ponadto systemy geotermalne mogą produkować zimną wodę do użytku domowego.

W pełni geotermalny system grzewczy może zapewnić do 90% ciepła potrzebnego do ogrzewania domu. Ten system jest wysoce energooszczędny i może być szczególnie korzystny w zimnym klimacie. Jednak w pełni geotermalny system nie działa tak dobrze w mroźnej pogodzie. Nie jest tak wydajny jak piec zasilany gazem ziemnym. Ponadto, w pełni geotermalny system grzewczy kosztuje więcej do obsługi.

Geotermiczny system ogrzewania i chłodzenia wykorzystuje stałą temperaturę wnętrza ziemi w celu zmniejszenia zużycia energii i emisji. System ten może również zapewnić 100% ciepłej wody potrzebnej dla Twojego domu.

Oszczędność kosztów

Korzystając z odpowiednich narzędzi i technologii możesz faktycznie zaoszczędzić sporo na rachunku za media, jednocześnie robiąc swoją część, aby uratować naszą planetę. Najlepsze jest to, że nawet nie będziesz o tym wiedział. Wielkie podziękowania dla EPA i wszystkich palców EPA za pomoc w uczynieniu naszego domu bardziej zielonym i wygodnym miejscem do życia. Aby dowiedzieć się więcej o programach EPA sprawdź nasz blog EPA lub skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Nadchodzące EPA’s Greenhouse i Energy Conservation Conference & Expo jest obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich Ciebie zielony i energii umysłu folks. Pokaz jest okazją dla uczestników, aby dowiedzieć się o programach EPA, sieci z innymi zielonymi umysłami specjalistów i zrobić przyjaciół i sąsiadów.

Samoregulujące zużycie prądu

Posiadanie elektrycznego zakresu, który jest samoregulujący może zaoszczędzić trochę pieniędzy. Pozwala również na dokonanie kilku całkiem imponujących oświadczeń, takich jak możliwość utrzymania rynny wolne od formacji lodu w miesiącach zimowych. Sekretem tej metody jest to, że wykorzystuje specjalny rdzeń przewodzący, który został wpleciony między dwa przewody magistrali. Wraz ze wzrostem temperatury powierzchni obiektu, rdzeń staje się mniej przewodzący, a moc wyjściowa maleje. Kolejną nowością jest fakt, że system ten jest w stanie funkcjonować w temperaturze nawet minus 70 stopni Celsjusza, czyli dokładnie takiej, jaką można uzyskać dla urządzenia domowego.

Ten samoregulujący system śledzenia ciepła ma wiele cech, takich jak możliwość funkcjonowania w środowiskach klasy l/Division 1. Jest to miejsce, w którym mogą występować łatwopalne stężenia gazów. Może to nie być problemem w normalnych warunkach pracy, ale może być problemem w przypadku konieczności konserwacji. Samoregulujący ślad ciepła można połączyć w wielopoziomową sieć, a nawet można go podłączyć do IIoT. Samoregulujący ślad cieplny ma również zdolność do odpędzania wadliwego sprzętu, który może prowadzić do uwolnienia łatwopalnych gazów.

Samoregulujący ślad cieplny ma również zdolność do wykrywania i reagowania na zmiany temperatury. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu polimeru węglowego, który umożliwia mu reakcję na zmiany temperatury. Najlepsze jest to, że system jest w stanie zrobić to w najbardziej opłacalny sposób. Może być stosowany do ochrony rur i zbiorników w zimnych miesiącach, a nawet do utrzymania rynien wolnych od formacji lodowych w lecie. Może być nawet używany w połączeniu z urządzeniem IIoT dla jeszcze większej efektywności.

Samoregulujący system śledzenia ciepła wykorzystuje wysoce precyzyjny regulator IRRL 1.0, aby wyeliminować sygnał rozruchowy samoregulującego się przewodu grzejnego. Regulator ten jest w stanie zaimplementować złożoną matematykę w celu obliczenia parametrów elektrycznych wymaganych do wygenerowania optymalnej mocy wyjściowej. Wydłuża on również żywotność samoregulującego kabla grzejnego. Może też pięciokrotnie zmniejszyć zużycie energii. Warto wspomnieć, że IRRL 1.0 może być stosowany na przewodach grzejnych o dowolnej wielkości, dzięki czemu można mieć pewność, że uzyskuje się najlepszą możliwą moc wyjściową dla konkretnego zastosowania.

Samoregulujący ślad cieplny wykorzystuje również izolację w celu obniżenia zużycia energii, co jest mądrym posunięciem. Wykorzystuje również najlepiej najzimniejsze warunki, zwiększając ilość watów na stopę liniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *